Site haberleri

IATHON

IATHON

by Özgür Sezgin -
Number of replies: 0

IATHON

Sevgili Öğrencilerimiz,

St. Benoit lisesi, 20 okulun katılımıyla gerçekleşecek bir yarışma düzenlemektedir. Kodlama, mekatronik ve sunum yeteneklerinin bir arada kullanılacağı bu yarışma, 21-22 Şubat 2020 tarihlerinde St.Benoit lisesinde 28 saatlik bir Hackathon tarzında düzenlenecektir.

St. Benoit, öğrenci seçimi için bir sınav geliştirmiş olup, okulumuzdan 2 asil ve 2 yedek öğrenci, uygulayacağımız bu sınav sonucu seçilecek ve yarışmaya katılabilecektir.

Bu 4 öğrenci, yarışma haricinde, Aralık ve Ocak aylarında düzenlenecek Tensorflow eğitimine ve Python eğitimine katılma imkanı da bulacaktır.

Başvurular LP, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize açıktır. Başvuru esnasında “programcı (coder)” ya da “sunucu (presenter)” rollerinden birini seçmeniz istenecektir. Yarışmaya başvurunuzu aşağıdaki bağlantıyı takip ederek yapabilirsiniz:

https://forms.gle/Km5w5CyKTTbvma9g8

Başvuru süreci 17 Ekim Perşembe günü sona erecek olup; başvurularını yapmış olan öğrencilerimize, 18 Ekim Cuma günü, sınav tarihi ve saati duyurulacaktır. Sınav teknik/kodlama ağırlıklı sorulardan oluşmaktadır. Sunucu rolü için ve programcı rolü için ayrı ayrı sınavlar olsa da, iki rol için de teknik bilgi gereksinimi vardır.

İyi günler dileriz,

Koç Okulu, Lise

Bilgisayar Eğitimi Bölümü