Site haberleri

Open Ideo – Köprü Kurma Çağrısı 2019

von Özgür Sezgin -

Open Ideo – Köprü Kurma Çağrısı 2019

Hareket halindeyken komşularımızla birlikte, istikrarlı ve umut vaat eden ortak bir geleceğe nasıl köprüler kurabiliriz?

Detaylar için tıklayınız.

Koruncuk Vakfı Süt Projesi

von Özgür Sezgin -

Koruncuk Vakfı Süt Projesi

Tap Derneği’nin desteğiyle atık piller Koruncuk'lara süt olarak geri dönüyor. Migros mağazalarında toplanan atık piller için TAP-Atik PİL Toplama Derneği, Koruncuklar'a süt bağışında bulunuyor. Sizler de pillerinizi Migros Türkiye mağazalarına götürerek hem doğaya hem de Koruncuklar'a destek olabilirsiniz.

Anhang koruncuk.jpg

Disruptive Innovation Summit

von Özgür Sezgin -

Disruptive Innovation Summit

DIS@SAC, SEV Amerikan Koleji tarafından düzenlenen, lise seviyesindeki girişimcilerle, fikirlerini yatırımcılara sunma ve destek alma fırsatı sağlayan bir organizasyondur. 26 Mayıs 2019 Pazar günü gerçekleşecek final gününde, performanslar, ünlü konuşmacılar, girişim örnekleri ve sürpriz hediyelerin bulunduğu, Türkiye ''Yıkıcı İnovasyon Zirvesi'' ikinci kez düzenlenecektir. Bu etkinlikte girişim fikrinizi, yatırımcılara sunmak ve destek almak isteyen lise öğrencileri formu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Başvurusu olumlu olan girişimler 26 Mayıs'ta SEV Amerikan Koleji'nde girişimlerini sunacak ve finale kalanlar sürpriz ödüller kazanacaklardır.

Son Başvuru Tarihi: 19 Mayıs 2019

DIS zirvesi ile ilgili olarak SEV Amerikan Koleji'nden gelen duyuru ve web bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz:

Hey Sen Liseli!
"Aklımda bir sorunun çözüm fikri var, fikrimi bir girişime dönüştürmek istiyorum ya da girişimimi geliştirmek istiyorum" diyor ve fikrini yatırımcılarla buluşturmak istiyorsan hemen başvur!

DIS başvurusu için tıklayınız

Anhang maxresdefault.jpg

YGA Fresh Year Talks

von Özgür Sezgin -

YGA Fresh Year Talks

YGA üniversite eğitimi için yurtdışına gidecek öğrencileri 29 Mayıs’da Fresh Year Talks’da biraraya getiriyor. 12.sınıf öğrencileri hem bir sene önce Amerika’da Avrupa’da üniversiteye başlamış öğrencilerle bir araya gelerek onların tecrübelerinden beslenecekler hem de yurtdışında okuyan öğrencilerin YGA’da hayata geçirdikleri projeleri dinleyecekler. Konuşmacılar arasında Koç Lisesi Mezunları Yiğit Sönmez ve Baha Topbaş ile birlikte, Harvard & MIT Profesörü Mehmet Toner, Ümit Boyner ve YGA Kurucusu Sinan Yaman yer alıyor.

Tarih: 29 Mayıs Çarşamba
Saat: 18:00 – 22:00
Yer: Kolektif House Maslak
Başvuru için: link.yga.org.tr/freshyeartalks

Anhang Screen Shot 2019-05-20 at 09.31.34.png

"Elements of AI" Free Online Course

von Özgür Sezgin -

"Elements of AI" Free Online Course

The Elements of AI is a series of free online courses created by Reaktor and the University of Helsinki. Its goal is to encourage as broad a group of people as possible to learn what AI is, what can (and can’t) be done with AI, and how to start creating AI methods. The courses combine theory with practical exercises and can be completed at your own pace.

https://www.elementsofai.com/

Meet the Disruptors

von Özgür Sezgin -

Meet the Disruptors

Boğaziçi Üniversitesi'nde gerçekleşecek etkinliğin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

Middle School English Department- Epic Authors Cover Contest

von Özgür Sezgin -

Middle School English Department- Epic Authors Cover Contest

Remember to submit your entries to your English teacher by 20th May.

 

Ältere Themen...